Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 11 μέχρι 14 από 14

Θέμα: proipiresia-enarxi epagelmatos.....SOS!!!!!

  1. #11
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Θέση
    grevena, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    11

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Δικιο εχετε ολοι σας παιδια κ συνφονω μαζι σας δυο χρονια ενσημα εχω αλλα δεν φτανουνε γιατι αμα σου κολανε 4 και 5 μηνες το χρονο ειναι 100 με 130 εσημα το χρονο αρα στα δυο χρονια 250. Δεν φτανουν με τιποτα κ αν δεν σου κολανε καθολου τοτε ακομη πιο δησκολα.

    <h4> xristos </ h4>

  2. #12
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Θέση
    ATHENS
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    3,381
    quote:Originally posted by nrvk
    Για να πάρεις σφραγισμένα τα ένσημα αρκεί μια επίσκεψη στι ΙΚΑ της περιοχής σου. Θα στα εκτυπώσουν και θα σου βάλουν σφραγίδα επί τόπου. Δεν χρειάζεται να μπλέξεις το λογιστή του αφεντικού σου...

    Xαλαρα...
    ΄΄Εχουμε 2 υποπεριπτώσεις:
    α) Αν ο εργοδότης ή το λογιστήριό του καταθέτουν χειρόγραφη ΑΠΔ ( αναλυτική περιοδική δήλωση ) τότε αργεί πολύ να ενημερωθεί η ασφαλιστική ιστορία του εργαζόμενου και στους Η/Υ δεν φαίνεται το σχετικά πρόσφατο παρελθόν των περίπου 6-9 μηνών.
    β) Ακόμη και ηλεκτρονικά να γίνεται η αποστολή του εντύπου, επειδή είναι τρίμηνη αυτή η υποχρέωση, τότε υπάρχει περίπτωση να μην εμφανίζεται στους Η/Υ το τελευταίο τρίμηνο.

    Οπότε αναλόγως της μεθόδου αποστολής υπάρχει περίπτωση να χρειάζεσαι την "Βεβαίωση εργοδότη". Είναι σχεδόν σίγουρο, εάν απαιτούνται και τα τελευταία ένσημα, ότι χρειάζεται αυτό το έντυπο από τον εργοδότη τουλάχιστον για αμέσως προηγούμενο τρίμηνο.

    Εδώ όμως δεν πρόκειται για τρίμηνο αλλά για ενάμισι χρόνο ένσημα που δεν υφίσταται κάν.

    Η φοροδιαφυγή δεν είναι ζεϊμπέκικο. Είναι τανγκό και χρειάζονται δυο.
    Κώστας.

  3. #13
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2009
    Θέση
    Thessaloniki, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Υδραυλικός
    Απαντήσεις
    10
    Έτσι ακριβώς είναι...σωστός.

    This is the Killer speaking!!!

  4. #14
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010
    Θέση
    grevena, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    11

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Για χαρα παιδια κ ευχαριστω για το εδνδιαφερων που διξατε στο θεμα μου.Ομως εδω κ λυγες μερες ενας συναδερφος θερμουδραυληκος μου εδωσε μια λυση δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστη κ περειμενω απο σας να μου πειτε τη γνωριζετε. Μου ειπαι οτι αν κανω εναρξη επαγγελματος κ ασφαλιστω στο τεβε για δυο χρονια αυτοματος μου δινουν την αδεια του τεχνιτη αλλα αυτα τα δυο χρονια η επειχηριση μου θα φενεται σαν εμπορικη.Μου φανηκε λιγο περιεργο....Εσεις τι λετε?

    <h4> xristos </ h4>

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Κλειστό