Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 10 από 19

Θέμα: Πως την βλέπετε την Ελλάδα...?

  1. #1
    Συντονιστής
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Θέση
    Amsterdam
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    588

    Πως την βλέπετε την Ελλάδα...?


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Σε πχ 5 χρόνια, πως την βλέπετε την Ελλάδα σε σχέση με σήμερα? Σας ανησυχεί καθόλου η όλη κατάσταση με την οικονομική κρίση? Προσωπικά εμένα κάποιες φορές με παίρνει απο κάτω η όλη κατάσταση...Σαν να περπατάμε προς αργό οικονομικό, ηθικό, αξιών θάνατο..

  2. #2
    Φίλε Mechatron δεν καταλαβαίνω τι εννοείς και δε μπορώ να εξηγήσω γιατί έως τώρα κανείς δε σχολίασε το post σου.
    "Προχωράμε προς οικονομικό, ηθικό και αξιακό θάνατο"
    Τώρα δηλαδή που είμαστε;
    Αναμένεις ότι οι σημερινές αξίες, η ηθική του 2010 και η υγεία στην οικονομία μας (!) θα εξαφανιστούν; Πες μου σε παρακαλώ που τα είδες όλα αυτά να τα δώ και γω. Μη μιλήσεις για τη mechatron (σας ξέρω από παλιά) ή την Χ άλλη εταιρεία ή οργανισμό που ξιφουλκεί με το άπιαστο. Δες τον κανόνα και πές μου (σου ξαναλέω και πάλι ξέχνα το 0.00001%) που τα είδες όλα αυτά;
    Εγώ έχω την εντύπωση ότι τα έχουμε απωλέσει χρόνια πριν όταν στην στοργική αγγαλιά των πολιτικών ψεμάτων βαφκαλίζαμε τους εαυτούλιδές μας με ανοησίες του τύπου "έτσι είναι η Ελλάδα" και "η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει" και παράλληλα τσιμπούσαμε και μεις το κατιτίς μας όσο μας έπερνε βρε αδερφέ.
    Δε λέω ότι"τα φάγαμε όλοι μαζί" όπως ειπώθηκε γιατί η ευθύνη δεν είναι ON-OFF αλλά proportional. Λέω όμως ότι αυτό που νομίσαμε ότι είναι κράτος δεν ήταν, αυτό που οραματιστήκαμε ως οικονομία και πάλι δεν ήταν και ο δρόμος που είχαμε χαράξει άλλοι ανοιχτά και άλλοι πίσω από μύχιες σκέψεις δεν έβγαζε (και δεν έβγαλε) πουθενά.
    Δες πως καμαρώνει η Botswana μπροστά μας στο δείκτη διαφάνειας και θα καταλάβεις.

  3. #3
    Συντονιστής
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Θέση
    Amsterdam
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    588
    Βασίλη, μην ανησυχείς..Θα σχολιαστεί πιστεύω..

    Άσχετο:Δεν έχει να κάνει το nick μου με μία εταιρεία με το ίδιο όνομα..Το σκέφτηκα μόνος μου σαν ψευδώνυμο, αλλά μετά κάποιος απο δω μέσα μου είπε πως υπάρχει τέτοια εταιρεία..

    Συμφωνώ μαζί σου..ειδικά όταν επικαλείται κάποιος ρητά όπως λες (Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει,κλπ) ή τους προγόνους του για να πει "δες τους 300 Σπαρτιάτες..έτσι είναι οι Έλληνες" και κοιτάς τώρα και βλέπεις ένα μπάχαλο..

    Δεν ξύπνησα τώρα..απλά είπα να το μοιραστώ μαζί σας..το ίδιο συμβαίνει επί σειρά ετών..απλά μέσα στο τσιμπολόγημα, όλοι βολεύονταν..τώρα που τελείωσε το φαγητό, ξαφνικά βρεθήκαμε(βρεθήκανε) να στραβομουτσουνιάζουμε, με την luxurius ζωή μας, που ήταν ανυπόστατη..

  4. #4
    Δε το γνώριζα αυτό με το nick. Ζητώ συγνώμη.

  5. #5
    Συντονιστής
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2009
    Θέση
    Amsterdam
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    588
    Για την ακρίβεια μου ήρθε η ιδέα από μια εταιρεία με το όνομα Semitron.

  6. #6
    Σπουδαίο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2008
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    324
    Αγαπητοί φίλοι, "Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει". Αυτό είναι αξιωματικό (ή όχι? θα δείξει...)
    Όμως, δυστυχώς, μπορούμε να βάλουμε άλλα ρήματα δίπλα στο "Η Ελλάδα ..." όπως:
    * παραπαίει
    * διαλύεται
    * πωλείται
    * βιάζεται
    και πολλά άλλα.

    Ευτυχώς βέβαια, μπορούμε να βάλουμε και άλλα όπως:
    * έμαθε
    * αναγεννάται
    * ανασυγκροτείται
    * ανακάμπτει

    Το θέμα είναι αν θα μείνουμε στα πρώτα ή θα καταφέρουμε να περάσουμε στα δεύτερα.

    Παναγιώτης

    Ο Θεός πέθανε...
    Ο Μαρξ πέθανε...
    κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

  7. #7

  8. #8
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2008
    Θέση
    Glyfada, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    3,101
    Αν πάρεις μία ημιτονοειδή καμπύλη και την συμπτήξεις ώστε να έχει σχετικά μικρό μήκος και μεγάλο πλάτος τότε θα μπορέσεις να καταλάβεις την πορεία της Ελλάδας μέσα στα τελευταία ~200 χρόνια που υπάρχει σαν ανεξάρτητη κρατική οντότητα. Μόνο που αυτό το βαυκαλιστικό «η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει» είναι ένα μεγάλο ψέμα αλλά και μία ανεξήγητη αλήθεια!!
    Από την επανάσταση του 21 και μετά έχουμε πεθάνει πάρα πολλές φορές μόνο που δεν το ξέρουμε!
    Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να βρούμε «τα σημεία καμπής» της πορείας μας μήπως και αναλύοντας τα προκύψει έστω και κάτι τις θετικό.
    Θα αναφέρω μερικά εν τάχει:
    1. Τη μεγάλη στιγμή του Έθνους που ενέπνευσε τόσους και τόσους ξένους ποιητές και όχι μόνο, που ένας μικρός λαός κατάφερε και αποτίναξε από πάνω του τον Μωαμεθανό σατράπη, ακολούθησε ο πρώτος μας θάνατος: Η δολοφονία του Καποδίστρια. Η Ελλάδα μπήκε σε άλλους δρόμους που την οδηγούσαν μακριά πλέον από τις υπόλοιπες Ευρωπαϊκές χώρες και παράλληλα γιγαντώθηκε μέσα της ένα τέρας που ακόμα μας ταλανίζει: ο κοτζαμπασισμός και ο «μάγκας» ο Έλληνας που ξέρει να καταφέρει πολλά εις βάρος του συμπολίτη του. Εκείνο το εμετικό: «Στην Ελλάδα όλα επιτρεπονται και όλα απαγορεύονται» ξεκίνησε από τότε. Που σημαίνει ότι στην Ελλάδα όλα επιτρέπονται για τους «μάγκες» και όλα απαγορεύονται για τους μ@λ@κες και εδώ όλοι πλέον γνωρίζουμε ποιοι είναι οι «μάγκες» και ποιοι οι μ@λ@κες!

    2. Τη μεγάλη στιγμή του Έθνους που ελληνικά κορμιά έδωσαν το αίμα τους στους Βαλκανικούς αγώνες ακολούθησε ο δεύτερος μας θάνατος: Ο εκδιωγμός και ξεριζωμός όλου του Ελληνισμού από την Μικρά Ασία χάνοντας έτσι ένα πανάρχαιο τόπο όπου ήκμασε ο Ελληνικός πολιτισμός των Ελλήνων Ιώνων και ο οποίος στεκόταν άφθαρτος και με πολύ πιο έντονα χρώματα ακόμα και από τον κυρίως ελλαδικό χώρο. Μεγάλη καταστροφή την οποία όπως είπαν πολλοί εκείνης της εποχής θα την πλήρωναν οι επόμενες γενιές! Μεγάλη αλήθεια που ακόμα δεν την έχουμε νοιώσει! Θα την νοιώσουμε οσονούπω!

    3. Τη μεγάλη στιγμή του Έθνους που ενέπνευσε Γάλλους ποιητές, μεγάλους πολιτικούς αρχηγούς κρατών, τους ίδιους ακόμα τους εχθρούς ήτοι:
    --ο ξεσηκωμός ενάντια στην Ιταλική υπερδύναμη και μια νίκη απρόσμενη
    --Η καταπληκτική εκείνη αντίσταση στα οχυρά ενάντια στο Γερμανικό θεριό! (Έκαναν «Παρουσιάστε» οι Γερμανοί για να βγουν μέσα από τα οχυρά οι τελευταίοι μαχητές)
    ---και τέλος εκείνο το καταπληκτικό κεφάλαιο της εθνικής Αντίστασης που σύσσωμος ο λαός εντάχθηκε στο ΕΑΜ και εκείνος ο καταπληκτικός στρατός που φτιάχθηκε από τον ίδιο τον Λαό με την απουσία όλων των ηγετών που είχανε λακίσει στη Μέση Ανατολή....
    Μετά από αυτή μας την λάμψη ακολούθησε ο προτελευταίος μας Θάνατος!! Με το τελείωμα του πολέμου να επιστρέψουν από την Μέση Ανατολή όλοι «οι ποντικοί» να αντιταχθούν στην παλαϊκή κατακραυγή και να θέλουν να κάνουν τα δικά τους, να δώσουν όπλα στους προδότες που είχαν συνεργασθεί με τους Γερμανούς και εκείνο το θαυμάσιο λουλούδι της ελληνικής αντίστασης να εκφυλισθεί στο τέλος σ' εκείνο τον δράκο του εμφυλίου πολέμου... Και μάλιστα μέχρι τα τώρα σχεδόν κάποιοι να γιορτάζουν δήθεν νίκες εναντίον ελλήνων ηρώων που είχαν την τιμή και το θάρρος να βγουν πρώτοι στην αντίσταση ενάντια στο Χιτλερικό θεριό! Τον δε θάνατο αυτόν του Έθνους ακολούθησαν ανείπωτα γεγονότα όπως Μακρόνησος, εξορίες, εκτελέσεις...
    Αυτά όλα θα τα πληρώσουν οι επόμενες γενιές έλεγαν πάρα πολλοί.
    Και δεν μιλώ μόνο οικονομικά που όλοι σκέφτονται. Πριν τον οικονομικό μας διασυρμό καλά κρατεί ο ξεπεσμός των ηθικών αξιών. Δεν μπορείς να κάνεις πάντα το άσπρο-μαύρο. Δεν μπορείς να βαφτίζεις ήρωες τους προδότες και προδότες τους ήρωες!
    Ο λαός πορώνεται χάνει τον συνδετικό του κρίκο με τον κοινωνικό ιστό, η κοινωνία αυτοκαταστρέφεται και βουλιάζει ακόμα και στην οικονομική κρίση που όλοι πια δεν αντέχουν και μόνο αυτήν νοιώθουν!

    ο τελευταίος μας θάνατος επήλθε από το 1980 και μετά! Κάπου λέει εύστοχα ο Τάσος για την «luxurius ζωή μας, που ήταν ανυπόστατη..»
    Σωστά Τάσο! Αλλά κανείς μας δεν κατάλαβε τίποτα! Φώναζαν εδώ και χρόνια κάποιοι έλληνες διανοούμενοι αλλά κανείς δεν κατάλαβε τίποτα!!!
    Τώρα θα θερίσουμε την ηλίθια μακαριότητά μας που μας «πότισε» η χλιδή! Η περιβόητη γενιά του Πολυτεχνείου ενέδωσε μέσα σε μια πλασματική ευμάρεια!

    Το ερώτημα μου είναι ένα και μοναδικό: πόσες φορές αλήθεια αντέχουμε να πεθάνουμε και μετά να ξανανοιώσουμε; Μήπως όπως και στους αθλητικούς αγώνες έχουμε μόνο τρεις προσπάθειες; Μήπως τις αναλώσαμε ήδη; Ή μήπως έχουμε ακόμα μερικές και δεν το ξέρουμε!
    Εδώ ο Πειρατής σηκώνει τα χέρια!

    Υ.Σ.
    Και μη με χαρακτρίσει κανείς οπαδό του ΚΚΕ. Ποτέ δεν ήμουν κανενός οπαδός!


    Στίγμα Μαστροκαπετάνιου

  9. #9
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,177
    Α παιδιά εγώ είμαι τσαντισμένος με μας και όχι με τους πολιτικούς.
    Όσα θα γράψω παρακάτω δεν αφορούν εσάς μιας και δεν σας ξέρω.

    Εκνευρίζομαι… ότι τα ίδια ακούω από πολλούς γνωστούς μου καθημερινά. Τώρα θυμηθήκανε να έχουν τέτοιους προβληματισμούς… Τώρα που άρχισε να τρίζει και η δικιά τους καρέκλα τα βάλανε με τους πολιτικούς και με το σύστημα… Πολλοί από αυτούς θα πάνε σούμπιτοι να ψηφίσουν την «ομάδα τους».

    Λες και οι πολιτικοί δεν αντικατοπτρίζουν ότι είναι η κοινωνία μας.
    Εμείς οι υδραυλικοί, μηχανικοί, γιατροί, έμποροι είμαστε καλύτεροι από τους πολιτικούς;
    Εγώ δεν πιστεύω σε επαγγελματικά γονίδια…
    Θεωρώ ότι είμαστε μία κοινωνία που έχει τα χάλια της στην καθημερινότητα με κάποιες λίγες αντιστάσεις που και που για να με κάνουν λίγο περήφανο.

    Το καλαμπόυρι για μένα είναι ότι το θέμα έχει καθαρά 3 προεκτάσεις και δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι.

    Η πρώτη είναι πολιτικό ιδεολογική.

    Η δεύτερη είναι το εκ φύσεως μειονέκτημα που έχουμε σαν όντα…
    Ο [u]ατομισμός</u> από τη πρώτη μέρα που γεννιόμαστε.
    Κάποιοι στην πορεία τον χαλιναγωγούν (αυτοί είναι οι άνθρωποι που έχουν παιδία για μένα) και οι άλλοι που το αφήνουν ελεύθερο σαν σαρκοφάγο ζώο και τρώνε όσο πιο πολλούς μπορούνε.

    Και τρίτη ο [u]φόβο</u>. Ο φόβους του μικρού λιονταριού που στηρίζεται σε ένα μεγαλύτερο μήπως τσιμπήσει κάνα κόκαλο και στο τέλος γελοιοποιείται.
    Γιατί γελοιοποιείται;
    Απλά γιατί ενώ εκφράζει την οργή του και γκρινιάζει όλο τον χρόνο αλλά όταν φτάσει η ώρα της κάλπης ρίχνει τον όβολό του και στο τέλος ντρέπεται για αυτόν. Αμα τον ρωτήσεις τι ψήφισε σου τα μασάει….

    Όσο ο καπιταλισμός έθρεφε αρκετούς από εμάς όλα ήταν καλά…
    Μόνο καμιά αύξηση μην μας ζητούσαν και μας χάλαγαν το κέφι….
    Δούλεψε και εσύ ρίσκαρε για να οικονομήσεις ήταν η ατάκα των ευνοημένων.
    Τώρα που ο καπιταλισμός έγινε άγριος και η κονόμα περιορίζεται στους ολίγους και εκτός συνόρων ακόμα και οι ευνοημένοι τα βάζουμε με τους πολιτικούς που απλόχερα τους στηρίζανε τόσα χρόνια.

    Ο καπετάνιος παραπάνω φοβάται μην τον πουν κομουνιστή αλλά η αλήθεια είναι ότι αυτά που λέει τα ίδια κουτσά στραβά λένε και οι αριστεροί...
    Φυσικά υπάρχουν και πράγματα που δεν μας λέγανε…
    Δεν μας είπανε ποτέ πως μια αριστεροί κοινωνία με την τόσο καλή παιδία κατάφερε να γεμίσει όλο των κόσμο με πόρνες.
    Η φτώχια σου λένε…
    Μπούρδες….
    Και η μάνα μου φτωχή ήταν όταν πήγε στην Αυστραλία αλλά πήρε τα εργοστάσία κλωστοϋφαντουργίας παραμάσχαλα και όχι τα στιπριζάδικα.
    Αλλά από την άλλη είναι οι μόνοι που σου λέγανε…
    Ρε τι Ευρωπαϊκή ένωση και μαλακίες…
    Ρε τι παγκοσμιοποίηση και μαλακίες…
    Ε τώρα φτάσαμε να έχουμε σωτήρα αυτόν που πιστεύει στην παγκόσμια διακυβέρνηση και αυτόν που πριν το 2009 που ανέλαβε την κυβέρνηση προφανώς ζούσε σε άλλον πλανήτη.

    Και για αυτό σας αφιερώνω το παρακάτω τραγουδάκι.

    http://www.youtube.com/watch?v=2erWewW3sKc

    Ο καπετάνιος λέει παραπάνω ότι ζούσαμε στην χλίδα.
    Εγώ λέω ότι ζούσαμε στην λούμπα.
    Στην χλίδα ζούσαν όσοι ακόμα και σήμερα έχουν το κάτι παραπάνω.
    Οι μάζα όμως όπως και εγώ πέσαμε στην λούμπα του δανεισμού.
    Δάνειο να πάρεις σπίτ.
    Δάνειο να πάρεις αυτοκίνητο.
    Δάνειο να πάς διακοπές…
    Δάνειο να παντρευτείς…Δάνειο δάνειο δάνειο….

    Ποιος μας έβαλε στην λόυμπα;
    Οι τράπεζες.
    Γιατί μας έβαλαν στην λούμπα;
    Απλά για να μας έχουν στο χέρι.
    Εμείς γιατί πέσαμε στην λούμπα;
    Γιατί είμαστε μ@λ@κες.

    Αμα χρωστάς σκύβεις το κεφάλι και στήνεις κώλο πιο εύκολά.
    Ελα όμως που από την απληστία τους πέσανε και οι τράπεζες στην λούμπα.
    Τα γίδια έφτασαν μια μέρα να μην μπορούν να πληρώσουν τα δανεικά με τα κερατιάτικα που τους βάζουν από πάνω.
    Εκεί οι τράπεζες πήραν τα @ρχδι@ τους.
    Τι κάνουμε τώρα σου λένε;
    Του περισσότερους τους έχουμε στο χέρι και τους εξαθλιώσαμε.
    Τέρμα τώρα…. Τους εξαθλιωμένους δεν τους θέλουμε άλλο γιατί θα μας εξαθλιώσουν και εμάς…. Δανεικά μόνο σε αυτούς που μας ξεφύγανε…
    Για αυτό μάγκες νέοι μαστόροι προσοχή.

    ΜΗΝ ΔΑΝΕΙΖΕΣΤΕ.
    Μην ακούτε τις διαφημίσεις.
    Αγοράστε μόνο όταν έχετε και περιορίστε τον ατομισμό σας ακόμα και αν σας πούνε και μ@λ@κες.



    Και μιας και μου δόθηκε η ευκαιρία να πω κάτι ακόμα στους υδραυλικούς ίδιως στους πιο νέους από εμένα.

    Μην είστε αγενείς δείτε με συμπάθεια τον συνάνθρωπο και τον πελάτη.

    Μην αφήνετε περιθώρια να μας κολλάνε την ρετσινιά του αχρείου.

    Μην αφήνεται όμως κάποιους δήθεν μορφωμένους ή κονομημένους να σας συμπεριφέρονται ταπεινωτικά. Αν δεν μπορείτε να αμυνθείτε με τον λόγο γυρίστε την πλάτη επιδειχτικά ταπεινώστε τους και φύγετε.

    Όταν δίνετε μια προσφορά και σας πετάνε στα μούτρα την προσβλητική ερώτηση πόσα παίρνεις μεροκάματο την ημέρα απαντήστε τους ανάλογα. Εγώ πλέον τους λέω …τι χαζή ερώτηση είναι αυτή. Εγώ σε ρώτησα εσένα πόσα παίρνεις και φεύγω.

    Μην ξεχνάτε όσα και να λένε για μας τους υδραυλικούς ότι σπάνια πλούτισε κανείς…
    Δυστυχώς όσους παλαιούς γνωρίζω μπορεί να πέρασαν κάποια εποχή ευημερίας αλλά στο τέλος στην πείνα έμειναν.

    Το επάγγελμα του υδραυλικού έχει νωρίς ημερομηνία λήξεως.
    Και μιλάω για αυτούς που στηρίζονται στις δικές τους δυνάμεις. Δεν έχουν όλοι την ικανότητα να γίνουμε εργοδότες. Οι περισσότεροι από εμάς είμαστε τεχνίτες με τα χεράκια μας και τα ποδαράκια μας. Αυτά όμως αρχίζουν και πονάνε μετά τα 50 και για να βγούμε στην σύνταξη (αν βγούμε) θέλουμε ψωμιά ακόμα. Μην μασάτε και μην αφήνετε να σας εκμεταλλεύονται καλοθελητές που αποσκοπούν κέρδος από την μαστοριά σας.

    Και τέλος….Διαβάστε φόρουμ…Διαβάστε το καλά….
    Ρωτήστε στο φόρουμ…Μάθετε από το φόρουμ.


    http://udravlikos.gr

  10. #10
    Σπουδαίο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2006
    Θέση
    76185 Karlsruhe, , Germany.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    453

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Γεια σας φίλοι,

    αφίστε με και εμένα να σας πω πώς φαίνεται η Ελλάδα από
    μακριά :

    1. Η Ελλάδα πάσχει από έλλειψη παραγωγικών μονάδων, από εκεί
    που είναι δυνατό να εισπράξει.

    2. Όλα τα μέχρι στιγμής ληφθέντα μέτρα μειώνουν μεν
    τα έξοδα αλλά δεν αυξάνουν τα έσοδα.

    3. Λόγω νομοθεσίας, γραφειοκρατίας και νοοτροπίας εμποδίζονται
    οι επενδύσεις, οι επενδυτές δυσπιστούν.

    Απτό παράδειγμα :

    Έλληνας φίλος μου και πελάτης μου έχει εργοστάσιο στη Γερμανία
    που απασχολεί περίπου 300 ανθρώπους.
    Προ καιρού προσπάθησε να ιδρύσει και στην Ελλάδα εργοστάσιο στον
    ίδιο τομέα και φυσικά απογοητεύθηκε και παρέδωσε τα όπλα.
    Οι λόγοι ήταν η γραφειοκρατία και γενικά όπως λέει και ο
    ίδιος " η αναρμοδιότης των αρμοδίων " σε όλες τις " αρμόδιες "
    υπηρεσίες. Άρα έριξε μαύρη πέτρα πίσω του και ίδρυσε και άλλο
    εργοστάσιο στην Αυστρία και επεκτείνει και το υπάρχον συγκρότημα
    της Γερμανίας στο τριπλάσιο.

    Αν λοιπόν συνεχισθεί η ίδια κατάσταση σε μία πενταετία η Ελλάδα
    θα είναι κατά 100 % κτήμα άλλων.

    Νίκος






    Nikos

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Κλειστό