Καλημερα φιλε Κωνσταντινε. Οταν ερθει η ωρα μπορει να γινει και αυτο.Προς το παρον, πρεπει να δω καποια αλλα πραγματα και κυριως αν η επιθυμια μου αυτη, του ξυλολεβητα, μπορει να πραγματοποιηθει. Αν ξεπερασω λιγο τα θεωρητικα, οπως αυτο που ρωτησα και καποιες αλλες ακομα ερωτησεις, θα ερθει το πρακτικο που ειναι και το δυσκολοτερο. Και εξηγω.....το κυριοτερο προβλημα ειναι ο χωρος στο λεβητοστασιο. Δυστυχως εγω προεβλεψα για καυστηρα πετρελαιου και ανετη προσβαση. Που να ξερω οτι θα γυρισουμε στην εποχη του Κολοκοτρωνη.... Εχω υποψη μου εναν λεβητα ΑΤΜΟΣ πυρολυσης ο οποιος ομως δε χωραει για 10 εκατοστα. Και σε τοιχο δυστυχως. Αν ολα τα αλλα λυθουν, θα κληθω να απαντησω αν βολευεται η κατασταση με εναν μικροτερο ωστε να χωραει τσιμα - τσιμα.... Θεωρητικα λοιπον, υπαρχει περιπτωση να συμφερι, να ειναι ευκολη η μετατροπη απο πετρελαιο ή ρευμα σε ξυλολεβητα αλλα να μην χωραει ο λεβητας. Και καποιοι αλλοι ελληνικοι που κοιταξα, πιο μεγαλοι ειναι. Ηδη ξεχναω τα 53 εκατοστα μηκος ξυλου και προσπαθω να χωνεψω το 33 εκατοστα του μικροτερου λεβητα. Αντε να το ποαρει το ποταμι, εγω τα κοβω τα ξυλα...υπομονη . Ομως το μικροτερο ξυλο, μαλλον διαθετει και λιγωτερονχωρο για γεμισμα...Αν ειναι λοιπον κνα κατεβαινω 83 φορες την ημερα για να βαζω υλικο...χαιρετισματα..... Εχω ακομα καμποσα να λυσω φιλε μου πριν τη μελετη...Ιδωμεν.....Σε καθε περιπτωση βεβαια σε ευχαριστω γαι την απαντηση.