Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 11 μέχρι 14 από 14

Θέμα: 50%+1

  1. #11
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2010
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    1,632

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Ατομικοι λεβητες πετρελαιου στα μπαλκονια?
    Και δεξαμενες που? Και αυτες στα μπαλκονια?

    Και με τις σωληνωσεις? Η χαρα του υδραυλικου?

    Μηπως η εγκατασταση ειναι σπαταλη?
    Μηπως υπαρχουν τιποτε boiler?

    Οταν λες 1 ευρω και 30 ωρες, υποννοεις οτι πληρωνουν 30 ευρω?
    Πολλα ειναι?

    Burn baby, burn

  2. #12
    Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2009
    Θέση
    Giannitsa, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    46
    Αυτο που λεω ειναι οτι καινε 30 ωρες το μηνα και γιαυτο δινουν 1,3ευρω το τεταρτο.
    Εγω ηθελα να βαλουμε ολοι ατομικη στο λεβητοστασιο,αλλα εξηγησα τις απαντησεις που πηρα.
    Στο μπαλκονι θα μπει και η δεξαμενη(ασε τι λενε,ολοι ετσι κανουν),οσο για τη δουλεια μια τρυπα στο δωματιο για να μπουν οι 2 σωληνες,κ αλλη μια για να βγουν στο διαδρομο της πολυκατοικιας,οπου ακριβως πισω απο το ντουβαρι ειναι η συνδεση μου με την κ.θ.
    Τον υδραυλικο τι τον θελω?
    Οσο για τα μποιλερ να σου πω πως δεν υπηρχαν στο χτισιμο,ουτε στο λεβητοστασιο,ΑΛΛΑ πολλοι καναν ανακαινηση κ συνεδεσαν παρανομως κ το θερμοσιφωνα.Αρα δεν εχω δικιο σε ολα αυτα που λεω...

  3. #13
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2010
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    1,632
    Στη πολυκατοικια μιλατε μεταξυ σας ή μονο βρίζεστε?

    Γιατι απο οτι διαβαζω ειστε ο κλεψας του κλεψαντος.

    Τοποθετηση δεξαμενης στο μπαλκονι απαγορευεται.
    Υπαρχουν θεματα στατικα αλλα κυριως ασφαλειας.
    Ουτε με υγραεριο φυσικα.
    Καποιος θα σου κανει καταγγελια και μετα θα σου μεινει να το κοιτας.
    Και με την καπνοδοχο τι θα κανεις ακριβως?

    Μολις καλοκαιριασει δε, με ανοιχτα παραθυρα θα μοσχοβολαει πετρελαιο παντου. Μια ομορφια.
    (εκτος βεβαια αν το καλοκαιρι νοικιαζετε τα διαμερισματα σε σαουδαραβες που εχουν εθιστει στη μυρωδια και τους αρεσει..)

    http://www.monachos.gr/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124

    Ειτε θα φτιαξετε την κεντρικη θερμανση να λειτουργει οπως πρεπει, ειτε θα τη καταργησετε και θα βαλετε κλιματιστικα/αντλιες θερμοτητας ή ηλεκτρικους λεβητες στα μπαλκονια. (με ολα τα μειονεκτηματα τους)
    Ολα τα αλλα ειναι παρανομα και επικινδυνα.


    Burn baby, burn

  4. #14
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2005
    Θέση
    , , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    100

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Καλησπέρα,να κάνω και εγώ μία ερώτηση εάν γίνεται;Είμαστε 5 ιδιοκτήτες, εγώ ο αδερφός μου η μητέρα μου και δύο ξένοι.Πριν λίγο καιρό που ξεκίνησαν τα βαριά κρύα μας τελείωσε το πετρέλαιο και ένας εκ των ιδιοκτητών είπε εγώ δεν δίνω λεφτά για πετρέλαιο.Έχουμε κεντρική θέρμανση.Είπαμε και εμείς να βάλουμε λεφτά για πετρέλαιο και να ζεσταίνεται αυτός που δεν βάζει,άστο,και δεν θέλουμε να μπλέξουμε δικαστικώς.Κάναμε συνέλευση,(δεν υπάρχει κανονισμός πολυκατοικίας),και προτείναμε να καταργηθεί η κεντρική θέρμανση και ο καθένας ας βάλει στο σπίτι του ότι θέλει(οι καμινάδες των γύρων μας είναι σε απόσταση αναπνοής από τα παράθυρα μας,και η ταράτσα ανήκει σε μένα και στους δύο συγγενείς μου).Αυτός που δεν έδινε χρήματα,λέει όχι και εάν κάποιος πειράξει την εγκατάσταση θα κινηθώ δικαστικώς(τυγχάνει δε ο γιος του να είναι μηχανολόγος).Αυτό που με πείραξε ποιο πολύ είναι ότι ο αδερφός μου έχει παιδί 13 μηνών και δεν είχανε θέρμανση,και μάλλον πήγανε να το εκμεταλλευτούν γιατί κάποια στιγμή μας είπανε βάλτε πετρέλαιο μόνοι σας αν θέλετε.
    Εγώ πρότεινα στους δικούς μου ή επίτοιχο με υγραέριο ή ξυλολέβητα ή ενεργειακό τζάκι.
    Γίνεται με το 51%;

    "The Lord upholds all who are falling and raises up all who are bowed down"!

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό