Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 2 από 2

Θέμα: bypass σε πίνακα jes?

  1. #1

    bypass σε πίνακα jes?


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Γειά σας έχω ενα πίνακα αυτονομίας jes.
    Το σχέδιο είναι αυτό αλλά με ενδιαφέρει να μένει η τελευταία βάνα και ο κυκλοφορητής ανοιχτά γίνεται με κάποιο τρόπο?
    Καθώς βλέπω οτι στο συγκεκριμένο πίνακα δίνει κοινή μόνιμη φαση σε θερμοστάτες και βάνες απο το L1-N οπότε θέλει κάποια παραλλαγή?
    το σχέδιο είναι αυτό
    http://technocosmos.blogspot.com/2010/04/jes.html

    Σκέφτομαι...Εάν απο την εντολή του θερμοστάτη χώρου1 πάω στο 3 της ηλεκτροβάνας και ταυτοχρονα και στο Δ1 (να καταργήσω την εντολή μέσω του 4 της ηλεκτροβάνας).
    Επίσης την σταθερή φάση των ηλεκτροβανών να την περάσω απο ενα ρελέ το οποίο θα οπλίζει απο το 6 (φάση προς καυστήρα) θα δουλέψει όπως θέλω?
    Εαν υπαρχει ποιο απλός τρόπος με το συγκεκριμένο πίνακα ευχαρίστως εαν τον έχει δουλέψει κάποιος.
    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Θέση
    Αθήνα, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,417

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Ο πίνακας που έχεις είναι με ρελέ ή με διόδους; Το σχέδιο στο link που έδωσες είναι του πίνακα με διόδους, ο οποίος φοβάμαι ότι δεν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα. Δεν τον έχω δει / πιάσει, αλλά αν κοιτάξεις τα διαγράμματα και των δύο στο site του κατασκευαστή θα δεις ότι αναφέρει τη δυναότητα για τελευταία Η/Β ανοιχτή μόνο στον πίνακα με ρελέ.

    Νίκος

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό