Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 10 από 19

Θέμα: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

  1. #1
    Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2005
    Θέση
    , , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    44

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Αγαπητε Monachus συγχαρητηρια για τη σελιδα σου. Κατι τετοιο ελειπε απο το χωρο μας , ο οποιος δυκτιακα ειναι ακομα πισω (δυστυχως).
    Θα προτεινα επισης να δημιουργησεις ενα forum με θεμα το Φυσικο Αεριο.
    Η εταιρια μας ασχολειται με Η/Μ εγκαταστασεις με εδρα την Αθηνα και τα τελευταια 3 χρονια και με το αεριο.
    Σε οτι αφορα θεματα μελετων και διαδικασιας εγκρισης απο την ΕΠΑ , θα βοηθησω οσο μπορω. (ελπιζω η ΕΠΑ Αττικης και Θεσσαλονικης να εχουν κοινες διαδικασιες).
    Συναδελφικα
    mie (Α.Δ)
    διπλ. μηχ/γος μηχ/κος

  2. #2
    Διαχειριστής monachus's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2001
    Θέση
    Θεσσαλονίκη
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    2,971
    Blog Entries
    1
    Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
    Η ιδέα σου είναι πολύ κάλή, και όπως βλέπεις, υλοποιήθηκε πάραυτα.
    Thank you for your contribution.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2005
    Θέση
    , , United Kingdom.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    4
    Sinadelfoi poli oraia i protoboulia sas. Tha itan akoma kalitera an mporousame na anaptiksoume ena "diktio" - toso aneksartiton meletiton mixanikon oso kai texnikon grafeion. Sta plaisia autis tis sinergasias tha mporousame na dimiourgisoume ena forum pou tha xorizete se tomeis analoga me tis eidikotites.
    Euxomai na mporeso na boithiso kai ego se themata pou aforoun sxediasmo sistimaton pirasfalias, antikeuranikis prostasias, ilektrikon egkatastaseon kai fotismou.
    Me ektimisi,
    Giorgos
    Hlektrologos Mhx/kos - MSc, Dipl. Eng.
    London, UK

  4. #4
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2005
    Θέση
    Nikea, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    2,979
    Συμφωνω και εγω με την ιδεα του συνάδελφου Γιώργου.
    Δυστυχώς εγώ δεν έχω εμπειρία στον τομέα των Η/Μ εγκαταστάσεων παρα μόνο από μελέτες πολεοδομίας.
    Παρ'όλα αυτά ευχαρίστως μπορώ να βοηθήσω πολύ στον τομέα των μεταλλικών κατασκευών (κτιριακά ή όχι) και στην χρήση και προγραμματισμό Η/Υ καθώς εργάζομαι για 10 χρόνια σε εταιρεία παραγωγής τεχνικού λογισμικού (αυτή τη στιγμή καθοδηγώ το σχετικό τμήμα που ασχολείται με τις μεταλλικές κατ., σύμμικτα κτιρια κλπ)

  5. #5
    Διαχειριστής monachus's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2001
    Θέση
    Θεσσαλονίκη
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    2,971
    Blog Entries
    1
    Το θέμα συνάδελφοι δέν είναι μόνο αν μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο (πράγμα βεβαίως πολύ θετικό) αλλά να αλλάξουμε κάτι, αφού γενικώς έχουμε πάρει τον κάτω δρόμο. (Οι μηχανικοί)
    Το περίεργο είναι ότι τον δρόμο αυτόν τον επιτρέπουμε εμείς οι ίδιοι. Εννοώ ότι κάθε νορμάλ συνάδελφος, είναι αγανακτισμένος με διάφορα πράγματα γύρω του, ένα εξ αυτών και οι εκλογές του ΤΕΕ, με αποτέλεσμα να μήν ψηφίζουμε στις εκλογές του ΤΕΕ επειδή μας χαλάει η κομματικοποίηση των εκλογών, με αποτέλεσμα να ψηφίζουν μερικοί και να αποφασίζουν για όλους, με αποτέλεσμα να μήν δίνει κανείς δεκάρα για τα εππαγγελματικά μας δικαιώματα, με αποτέλεσμα οι αμοιβές μελετών μας να είναι άθλιες, οι παροχές υγείας απο το ΤΣΜΕΔΕ μηδαμινές (5€ το σφράγισμα ή κάτι τέτοιο την στιγμή που το ΤΣΜΕΔΕ θησαυρίζει - και ειλικρινά δέν ξέρω ποιός διαχειρίζεται τα χρήματα του ΤΣΜΕΔΕ και με ποιανού εξουσιοδότηση) και πολλά άλλα που μπορεί να πεί κανείς.
    Μάλλον θα φτιάξω ένα forum με εππαγγελματικά θέματα μηχανικών, για να έχουμε τουλάχιστον κάπου να ξεσπάσουμε.
    Thank you for your contribution.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2005
    Θέση
    , , United Kingdom.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    4
    quote:Originally posted by monachus

    Το θέμα συνάδελφοι δέν είναι μόνο αν μπορούμε να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο (πράγμα βεβαίως πολύ θετικό) αλλά να αλλάξουμε κάτι, αφού γενικώς έχουμε πάρει τον κάτω δρόμο. (Οι μηχανικοί)
    Το περίεργο είναι ότι τον δρόμο αυτόν τον επιτρέπουμε εμείς οι ίδιοι. Εννοώ ότι κάθε νορμάλ συνάδελφος, είναι αγανακτισμένος με διάφορα πράγματα γύρω του, ένα εξ αυτών και οι εκλογές του ΤΕΕ, με αποτέλεσμα να μήν ψηφίζουμε στις εκλογές του ΤΕΕ επειδή μας χαλάει η κομματικοποίηση των εκλογών, με αποτέλεσμα να ψηφίζουν μερικοί και να αποφασίζουν για όλους, με αποτέλεσμα να μήν δίνει κανείς δεκάρα για τα εππαγγελματικά μας δικαιώματα, με αποτέλεσμα οι αμοιβές μελετών μας να είναι άθλιες, οι παροχές υγείας απο το ΤΣΜΕΔΕ μηδαμινές (5€ το σφράγισμα ή κάτι τέτοιο την στιγμή που το ΤΣΜΕΔΕ θησαυρίζει - και ειλικρινά δέν ξέρω ποιός διαχειρίζεται τα χρήματα του ΤΣΜΕΔΕ και με ποιανού εξουσιοδότηση) και πολλά άλλα που μπορεί να πεί κανείς.
    Μάλλον θα φτιάξω ένα forum με εππαγγελματικά θέματα μηχανικών, για να έχουμε τουλάχιστον κάπου να ξεσπάσουμε.
    Thank you for your contribution.
    Monachus,
    den tha ithela na xalasoume to oraio klima pou diamorfonete se auto to thread tou forum kathos prokeite gia "sigxaritiria", alla ethikses ena poli simantiko thema. H alitheia einai oti h Ellada genikotera leitourgei etsi. Akoma kai apo to panepistimio oi paratakseis trogontan metaksi tous gia apla ekpedeutika themata ta opoia tha mporousan na lithoun ean ipirxe sispirosi. Etsi ginete distixos kai me to TEE.
    Ta meli autou tou forum pisteuo pos einai anthropoi pou pragmatika agapane tin douleia tous kai anazitoun antalagi empeirion kai antaksious sinergates. Sinergates pera apo xromata kai ideologika pisteuo. Sinepos nai, den exoume kati pou na mas xorizei kai mporoume na agonistoume mazi gia kati kalitero.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2005
    Θέση
    , , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    25
    ψάχνω καιρό ένα forum που να ασχολείται με επαγγελαματικά θέματα των μηχανικών και δεν βρήκα τίποτα, εκτός απο το αυτό που είναι αξιόλογο αν και απευθύνεται κυρίως σε Μηχανολόγους, οπότε δεν με καλύπτει... (είμαι Αρχιτέκτονας)
    quote: Μάλλον θα φτιάξω ένα forum με εππαγγελματικά θέματα μηχανικών, για να έχουμε τουλάχιστον κάπου να ξεσπάσουμε.
    ... αμήν και πότε και αν μπορώ ευχαρίστως να βοηθήσω...
    πάντως συγχαρητήρια

  8. #8
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Aug 2007
    Θέση
    Mytilene, Lesvos,
    Ιδιότητα:
    Ηλεκτρολόγος μηχανικός και περίεργος τύπος
    Απαντήσεις
    8
    Αγαπητέ monachus και αγαπητά μέλη του forum, ονομάζομαι Στρατής είμαι ηλεκ/μηχ και ζώ στη Μυτιλήνη. "Υπηρετώ" στο Δημόσιο (μή βαράτε αδέρφια), και δέχομαι οτι η καταστροφολογία η μιζέρια και ο πάτος ξεκινάνε από εδώ.Είμαι σε τμήμα που ασχολείται με δημόσια έργα ΟΤΑ (κτιριακά, βιολογικοί, οδοποϊίες,προμήθειες,χαμός...)και προφανώς έχω χάσει το τόπι αφού τα πεδία του ηλεκ/μηχ είναι πολλά και ετερόκλιτα.
    αναφέρω επίσης οτι τώρα χτίζω το σπιτάκι μου οπότε είμαι καθημερινά στο monachus για να ξεστραβώνομαι.
    Παρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα το forum και είμαι απλά ενθουσιασμένος.
    Πιστέψτε με εμείς εδώ είμαστε πολύ πίσω από ενημέρωση, κατάρτιση κλπ κλπ.Καιγόμαστε να ξεστραβωθούμε, αλλά δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο.
    Ψάχνω να βρώ γενιότερα μια άκρη στο μπάχαλο στον τομέα μηχ/ηλ, και θεωρώ οτι αυτή η προσπάθεια από την πλευρά σας είναι απλά άριστη.
    Με ενδιαφέρουν όλες οι θεματικές σας ενότητες κάποιες από τις οποίες τις θεωρώ αρκετά πλήρεις, αλλά περισσότερο χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει κλίμα συναδελφικότητας, συνεργασίας και ανθρωπιάς. Πιστεύω οτι αν έχω κάποιο πρόβλημα μέσα από αυτή την κοινότητα θα μπορέσω να καθοδηγηθώ και να δημιουργήσω δεσμούς επικοινωνίας και συνεργασίας με κάποια μέλη του forum.
    Καλή συνέχεια και μή μας ξεχνάτε εμάς τους Πινεζάτους...

  9. #9
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Mar 2008
    Θέση
    athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    208
    καλως ηρθες και "επίσημα"

    εχω μια ενσταση μονο. κατ εμε μονο "πινεζατη" δεν ειναι η ελληνικη περιφερεια. εκτιμώ πως ειναι πολυ σημαντική και εχει ανάγκη απο το καλυτερο δυνατο.

    ευχομαι να βρεις ολες τις απαντήσεις που αναζητας στη σελίδα αυτη

    και μιας που θα ξερεις και απο καλό ουζο να μας ξεστραβώσεις και εμας στα μυστικά του [8D]

    www.aeragogos.gr
    www.klimatismos.getforum.eu
    www.barracuda.gr

  10. #10
    Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2009
    Θέση
    serres, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    31

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Καλησπερας
    Σαν νεο μελος εχω να πω οτι ενθουσιαστικα απο το Forum
    Συνχαρρητηρια +1.
    πραγματικα ελειπε κατι τετοιο απο τον χωρο μας (θερμουδραυλικος)
    εχω παρει παρα πολες απαντησεις σε διαφορα ερωτηματα που ειχα.


Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό