Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 7 από 7

Θέμα: Kityrami diesel

  1. #1

    Lightbulb Kityrami diesel


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Σε καυστηρα kityrami μου παρουσιαζετε το εξεις προβλημα, η αντλια μαλον μου μπλοκαρι τον κηνιτηρα δηλ οταν ξεβιδονω τα αλεν και βγαζω λιγο ποιο εξω την αντλια ,ο κηνιτηρας του μοτερ λειτουργει κανωνικα.Οταν βαλω κανινικα την αντλια μεσα και την κουμποσω,και σφιξω της αλενοβιδες ,αμεσως μου μπλοκαρι το μοτερ?.Αν ωμος βγαλω λιγο εξω την ανλτια με δουλευη κανωνικα αφου την σφιξω με την μια αλενοβιδα ,απο της τροις?. Λεω μηπος πρεπει να βαλω πυκνωτη, μηπος η αντλια μπλοκαρι το μοτερ λογου σκουριας αλλα δεν την ιδα και τοσο σκλιρη?,το κομπλερ το αλαξα!.τωρα την εχω με μια βιδα σφιγμενει δουλευη αλλα που και που μπλοκαρι ,το ξεμπλοκαρι και δουλευη κανωνικα!.Τελεικος τι ειναι προτιμοτερο να κανω ? απαντηση απο τεχνικους με εκτιμιση κλεομενης.

  2. #2
    Συντονιστής nkx's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2009
    Θέση
    Αθήνα-Θεσσαλονίκη
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    963
    Οταν δουλευει, τι πιεση καταθλιψης εχει;
    kx13578 @ yahoo.gr

    facebook : inclima heating-air conditiong-solar

    web :https://inclimate.gr/

  3. #3
    Το να αλλαξεις πυκνωτη ειναι μηδαμινο το κοστος απλα τον αλλαζεις να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
    Αν με το χερι ο αξονας περιστρεφεται χωρις κοπο τοτε μαλλον κατι γινεται με το σφιξιμο μηπως σφιγοουν οι βιδες στραβα μονοπαντα την αντλια και κομπλαρει ο αξονας της με τον κινητηρα. Μια ιδεα δινω.
    Κλεομενη χωρις ιχνος κακιας αν μπορεις να κανεις εναν ορθογραφικο έλεγχο οταν γράφεις θα ηταν καλο για εμάς να σε διαβάζουμε πιο εύκολα.
    Μπορείς να το προσθέσεις στον browser που χρησιμοποιείς ωστε να το κάνεις αυτόματα.
    Καλη συνέχεια και ενημέρωσε που ήταν το πρόβλημα.

  4. #4
    Χερεται απαντηση στον nkx τι ενωεις πιεση καταθλιψης μηπος τι [v] δεν την μετραω πολλες φορες μονο την πιεση [p],δηλ σε bar , την καταθλιψης για να ειμαι ειλικρινης πως την μετρανε?δεν μουκατσε ποτε και δεν ασχωληθεικα. Πρως απαντηση στον λευτερης φιλε μου καποια στιγμη θα πηγενω απο το λεβητοστασειο KYTURAMI.τον μπλοκαρι οχι πανατα πατα το μπλοκο και περνει κανωνικα,ωπος το εχω τωρα με μια αλενοβιδα?αν σφιξω και της τροις μπλοκαρι ο κινητηρας τελειως.Θα αλαξω τον πυκνιτη σε 8.mf και θα το δω, αν και εχει πυκνωτη τον εγωστασιακο ενα πλακε μαυρο,ευχαριστω μηλαμε.

  5. #5
    Συντονιστής nkx's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2009
    Θέση
    Αθήνα-Θεσσαλονίκη
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    963
    Την πίεση κατάθλιψης τη μετράνε με μανόμετρο στην έξοδο p. Είναι αυτό που θα σου δείξει τι κάνει η αντλία. Το ότι γυρίζει δε δείχνει τι γίνεται μέσα της. Κακή ευθυγράμμιση, φθορά, θραύση, είναι πράγματα που ίσως συμβαίνουν.
    Η γνώμη μου είναι να μην πειράξεις τίποτα και να καλέσεις κάποιον ειδικό. Αντλία με μία βίδα δεν είναι ασφαλές για κανέναν....
    kx13578 @ yahoo.gr

    facebook : inclima heating-air conditiong-solar

    web :https://inclimate.gr/

  6. #6
    Πυκνωτη μην βαλεις 8 mf που λες θα τα τιναξει ο κινητηρας γενικα στους πυκνωτες δεν αλλαζουμε νουμερα γιατι δημιουργουν θεματα.
    Οσο για την ανλια οπως ειπε και nkx αν δεν μπορεις να δεις κατι παραπανω τοτε η πας για καινουργια η την πας καπου για service.
    Η kiturami εχει πολυ καλο τμημα υποστηριξης παρε τηλ. να σε καθοδηγησουν μεχρι εκει που μπορουνε. Ισως ειναι γνωστο προβλημα και ξερουν τη λυση.

  7. #7

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Ευχαριστω κυριοι θα δω της λυσεις και ξαναμηλαμε με εκτιμιση κλεομενης.

Παρεμφερή θέματα

  1. καυστηρας- laburgini diesel-man μονοβαθμιους οικιακων.
    από κλεομενης στο φόρουμ Εγκαταστάσεις θέρμανσης.
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταία απάντηση: 18-12-2015, 23:06:55

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό