Σελίδα 7 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 56789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 61 μέχρι 70 από 85

Θέμα: ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ???

  1. #61

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Andronoglou αυτες ειναι οι τιμες που πηρα απο τηλεφωνο.Ολοι ρωτανε ειστε ιδιωτης η επαγγελματιας εγω απαντω ιδιωτης και πολυ απλα περνεις τιμη καταλογου..

  2. #62
    Α ρε andronoglou σε ευχαριστω πολυ.Βλεπω Αιγαλεω και Δυση και μου εχει λειψει η πατριδα "Κορυδαλλος" 6 μηνες ειμαι εδω τωρα στη θασο για να φτιαξω το σπιτι με τα λαμογια που εχω μπλεξει..
    Σκεφτομαι για να μονωσω την δεξαμενη να της βαλω αυτο τον πετρομβαμβακα με αλουμινιο που ειναι στη εξω πλευρα λες να κανω δουλεια?Ενα παχυ πραμα που βαζετε εσεις στην καμιναδα κοντα στον καυστηρα καπου το ειδα προσφατα σε μια φωτο μεσα στο forum.Αλλα μετα πως θα τσεκαρω την σταθμη???[B)]

  3. #63
    Κοιτα.Αν δεις στην πρωτη φωτο που ανεβασες τις προαλλες δειχνει το αποθηκακι που ειναι κατω στη αυλη και μια σκαλα.Θα την βαλω εκει στο τελειωμα της σκαλας.και συγκεκριμενα στον πανω οροφο που οδηγει στη ταρατσα.Ουσιαστικα η δεξαμενη θα ειναι εξω.Παραφινη τι ειναι γιατι το τσακαλι που θα κανει την εγκατασταση μου λεε ιοτι θα εχω προβληματα με παγωματα και παραφινες..

  4. #64
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2004
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    820
    Με παραφίνη νοθεύουν το πετρέλαιο, το οποίο από μόνο του δεν παγώνει, αλλά παγώνει η παραφίνη ή ότι άλλη μ.....α ρίχνουν μέσα.
    Μπορείς να βάλεις κάποιο πρόσθετο στο πετρέλαιο για να μην παγώνει, κυκλοφορούν αρκετά, μάλιστα στην Αθήνα στα δίνουν δωρεάν αυτοί που σου φέρνουν το πετρέλαιο (όχι όλοι βέβαια).
    Βασικά αν παγώσει το πετρέλαιο, ή αυτό που έχεις βάλει για πετρέλαιο, τότε κάτι άλλο έχει μέσα εκτός από πετρέλαιο.
    =================================================
    Η εξίσωση είναι σωστή γιατί είναι όμορφη. - Dirac

  5. #65
    Αρα δεν τειθεται θεμα για παγωμα και ιστοριες προχωραω ακαθεκτος θα βαλω και αυτο το ωραιο γουναρικο που βλεπω στην φωτο(αυτη ηταν η εικονα που ειχα δει)και ολα καλα.[8D]
    Andronoglou πριν καμποσο καιρο ο deeper ειχε αναφερθει για χαλυβδινο σπιραλ η λαμαρινα στο κομματι που ενωνει λεβητα με κυριως καμιναδα..Οταν λεμε χαλυβδινο σπιραλ???Τι εστι?
    Εγω το μονο σπιραλ που ξερω ειναι αυτο που βαζουμε σουσ απορροφητηρες..[B)]

  6. #66
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,177
    Ανοξείδωτο σπιράλ θα έλεγε ο DEPPER...
    Υπάρχουν σχεδόν σε όλα τα υδραυλικάδιακα στη Αθήνα...
    Αυτό που έχει βάλει ο φίλος μου ο Ανδρο είναι σπιράλαλουμίνιο και κάνει μονό για απορροφητήρες
    www.udravlikos.gr

  7. #67
    Παιδια ευχαριστω για ολα.
    Εδω ειναι θασος[^]ειναι αλλιως τα πραγματα.Πολλα πραγματα που δεν εχει η καβαλα πας θεσσαλονικη..Και οι τιμες ειναι πολυ αλλου σε ολα.Οταν παρηγγειλα κατι μονωτικα υλικα για την πλακα πληρωσα 35ευρω απο αθηνα καβαλα και 100απο καβαλα θασο[B)]τι να λεμε..
    Να ρωτησω και κατι πανω σε κατι που ειπε ο Γρηγορης για το αποθηκακι οσο αφορα το θεμα κρυο εκει μεσα..Το οτι εγω θα παω να βαλω το λεβητα σε 1.76 επι1.76 να πω στον "μαστορα" να βαλη μονωση στις σωληνες?

  8. #68
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,177
    Εγώ θα έβαζα σίγουρα Τομ...
    Όσο για το ανοξείδωτο δεν κάνει και πολύ ακριβά...το πολύ 30€ για ένα μικρό κομμάτι που θα χρειαστείς εσύ....άλλα μην το συζητάς βάλτο....το σπιραλουμίνιο καιγέτε...αν καεί και οι αναθημιάσεις πάνε σε μέρος που ζεις καταλαβαίνεις...
    Και εσύ Ανδρο πρώτη ευκαιρία σουταρέτο
    www.udravlikos.gr

  9. #69
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2004
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    820
    Θα κάνω τη νεκροψία μόλις τον ανοίξω το λέβητά μου για συντήρηση, βέβαια έτσι που το έχω κουκουλωμένο το σπιράλ αλλάζουν εντελώς οι συνθήκες λειτουργίας του, θέλω να δω τι επιπτώσεις έχει στην αντοχή του, αν και υποθέτω ότι βελτιώνεται πολύ.
    Τόχω κάνει πάντως εντελώς κουμουνιστικό όπως είναι δεμένο με το σύρμα, ξέρω ότι κάποιοι κρυφοκαπιταλιστές εδώ μέσα θα παθαίνουν μεγάλη φρίκη!!!
    =================================================
    Η εξίσωση είναι σωστή γιατί είναι όμορφη. - Dirac

  10. #70
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,177

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Αλλά άμα ο μάστορα σου δεν γουστάρει να βάλει μόνωση για να μην τον κοντράρεις συνέχεια άστον να το φτιάξει έτσι και μετά παίρνεις λίγα μέτρα και βάζεις μόνο σου κολλητή. Είναι πολύ εύκολο....
    Σχετικά με τις τιμές...
    Κάνε παζάρια στους εμπόρους...Συνήθως εδώ στην Αθήνα όσο παίρνει ο υδραυλικός τον λέβητα τόσο τον παίρνει και ο ιδιώτης. Αυτό συμβαίνει γιατί οι έμποροι δουλεύουν με μπόνους...Οσους πιο πολλούς λέβητες πουλήσουν από μία εταιρεία τόσο καλύτερες τιμές παίρνουν.
    www.udravlikos.gr

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό