Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 8 από 8

Θέμα: ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΑΠΟΘΚΗΣ ΜΕ ΨΥΚΤΙΚΟ ΘΑΛΑΜΟ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Θέση
    , , .
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    21

    ΑΔΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΑΠΟΘΚΗΣ ΜΕ ΨΥΚΤΙΚΟ ΘΑΛΑΜΟ


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Καλημέρα μου έχει τύχη η εξής περίπτωση για άδεια λειτουργίας
    πρόκειται για αποθήκη η οποία θα έχει ψυγείο με κρυα σαντουτς και διαφορα άλλα προιοντα εκτός ψυγείου και θα προμηθεύει αυτόματους πωλητές και περίπτερα. Επειδή από τις υπηρεσίες έχω πάρει διάφορες πληροφορίες μπορεί κάποιος να μου πει από που τελικά βγαίνει η άδεια από δήμο ή από διεύθυνση ανάπτυξης? Κατά πόσο εμπλέκεται η κτηνιατρική υπηρεσία γιατί τα κρυα σαντουιτς περιέχουν θεωρητικά ζωικό προιον μέσα?
    ευχαριστώ

  2. #2
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Cyclades, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    109
    Σε μια ανάλογη περίπτωση που μου είχε τύχει, τελικά μετά από ψάξιμο και των δύο υπηρεσιών (Δήμος και Τμ. Ανάπτυξης) κατέληξαν στο ότι για να είναι 100% κατοχυρωμένος ο επιχειρηματίας πρέπει να αδειοδοτηθεί και από τους δύο, παρόλο που έχει καταργηθεί η διπλή αδειοδότηση. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο αυτό, κάθε υπηρεσία λέει τα δικά της για αυτές τις περιπτώσεις. Φυσικά εμείς δεν κάναμε κάτι τέτοιο και βγάλαμε μόνο την άδεια του Δήμου με την οποία δουλεύει τώρα. Άλλωστε ο επιχειρηματίας δεν είχε καμία όρεξη να πληρώσει για δύο άδειες. Όσον αφορά το θέμα της κτηνιατρικής υπηρεσίας καλύτερα ρώτα στο ανάλογο τμήμα της νομαρχίας.

    Μηχ. Μηχ.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Θέση
    , , .
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    21
    επειδη σου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση μήπως ο πελάτης σου ήθελε να έχει και φορτηγό ψυγείο για να μεταφέρει τα προιόντα? σε αυτή τη περίπτωση τι γίνεται ?

  4. #4
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Cyclades, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    109
    Ο δικός μου έχει ένα φορτηγάκι με ψυγείο για συντήρηση των προϊόντων που μεταφέρει στους πελάτες του. Στο τμήμα μεταφορών για να του βγάλουν τις πινακίδες του ζήτησαν την άδεια λειτουργίας όπου και τους την έδωσε (την άδεια του Δήμου) και του έβγαλαν άδεια κυκλοφορίας χωρίς κανένα πρόβλημα.

    Μηχ. Μηχ.

  5. #5
    Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Θέση
    athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    60
    Σίγουρα θελει αδεια εγκαταστασεις και λειτουργίας απο την διευθυνση αναπτυξης της Νομαρχιας για τον ψυκτικο θαλαμο και οτι αλλο μηχανολογικο εξοπλισμο αν εχει.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Θέση
    , , .
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    21
    άρα σαν γενικό συμπερασμα χρειαζομαι άδεια εγκ.σης από διευθυνση αναπτυξης και για το υπόλοιπο χωρο άδεια λειτουργίας απο τον δημο και ισως αναλογως την περίπτωση εμπλέκεται και η κτηνιατρική σωστά?

  7. #7
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Cyclades, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    109
    Ναι κανονικά θες δύο άδειες, όλες οι υπηρεσίες αυτό μας έλεγαν. Τώρα κατά πόσο είναι σε θέση ο πελάτης σου να πληρώσει και για τις δύο...
    Σημ: Το τμήμα ανάπτυξης θέλει και περιβαλλοντική, χρήση γης κλπ.

    Μηχ. Μηχ.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2007
    Θέση
    , , .
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    21

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    θα επανέλθω λίγο στο θέμα και να ρωτήσω η αποθήκη χονδρικού εμπορίου τροφίμων και ποτών με καλύπτει στο ότι ο πελάτης θα διακινεί με τι μέθοθο logistics τρόφιμα? και τέλος βάση ισχύος θα πάρει απαλλακτικό η χρήση γης γενική κατοικία με καλύπτει σαν αποθήκη που προανέφερα? μιλάμε για θεσ/νίκη

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό