Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 10 από 42

Θέμα: διακοσμητικά σώματα θέρμανσης

  1. #1
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Θέση
    xania, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    211

    διακοσμητικά σώματα θέρμανσης


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    ασχολούμαι με τα διακοσμητικά σώματα θέρμανσης εδώ και λίγο καιρό και έχω βρει κάποιες γαλικές, ιταλικές και γερμανικές εταιρίες αρκετά ακριβές. υπάρχουν όμως και κάποια διακοσμητικά σώματα θέρμανσης από τουρκία τα οποία είναι πολύ πιο φθηνά...μπορώ να τα εμπιστευτώ? και τιν πρέπει να κοιτάξω για να εξακριβώσω ποιότητα και απόδοση?

    oso skotadi i zoi moy rixnei toso fos ego tha rixno sto skotadi tis
    ...που θα παει θα μαθω..

  2. #2
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007
    Θέση
    Αθήνα, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,417
    Για την απόδοση (ισχύ) μόνο μετρήσεις από σοβαρό εργαστήριο, αν έχουν οι κατασκευαστές. Διαφορετικά, από αυτά που λένε, πέτα τα μισά στη θάλασσα.
    Για την ποιότητα, κατ'αρχήν το βάρος, συγκριτικά με αναλόγου μεγέθους / ισχύος άλλων κατασκευαστών, που εμπιστεύεσαι περισσότερο. Ειναι ενδεικτικό του πάχους λαμαρίνας / σωλήνα.
    Επίσης, την ποιότητα της βαφής - αν βιδώνοντας ρακόρ σου πετάξει το χρώμα γύρω-γύρω στη βόλτα, ή αν καθαρίζοντας με Azax (που θα βάλει η νοικοκυρά) σου αλλοιώσει ή θαμπώσει το χρώμα, ξέχνα το.
    Βέβαια, η καλύτερη δοκιμή είναι στο χρόνο, αλλά μέχρι να την κάνεις δεν θα υπάρχουν πια τα μοντέλα!
    Οι εγγυήσεις των κατασκευαστών δεν ξέρω σε ποιό βαθμό λένε κάτι, θα τις θεωρούσα απλά ενδεικτικές με ερωτηματικό.

    Νίκος

  3. #3
    Διαχειριστής
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Thessaloniki, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    3,103
    και τι δουλειά έχει αυτό εδώ πέρα....?
    Άσκηση προς όλους τους moderators.
    Τώρα που μπορείτε να μεταφέρετε και εσείς topic, να το πάτε στην θέρμανση...ΤΩΡΑ.

    Περικλής
    Εάν δεν ξέρεις εσύ, ξέρει κάποιος άλλος...

  4. #4
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Θέση
    xania, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    211
    καλε μου περικλή συγνώμη σου ζητώ αλλά ως καινούρια έκανα ενα μικρό λαθάκι.όταν είσαι όλη την ώρα πάνω από σχέδια μ2 και kcal γίνονται και λάθη.ειλικρινά τώρα συνηδητοποίησα που το ανακοίνωσα...sorry!!!!!
    αν μπορεί κάποιοσ να το μεταφέρει θα με βοηθούσε να νιώσω λιγότερο χαζή...ευχαριστώ

    oso skotadi i zoi moy rixnei toso fos ego tha rixno sto skotadi tis

  5. #5
    Super Moderator DDD's Avatar
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    1,695
    quote:Originally posted by konsantina

    καλε μου περικλή συγνώμη σου ζητώ αλλά ως καινούρια έκανα ενα μικρό λαθάκι.όταν είσαι όλη την ώρα πάνω από σχέδια μ2 και kcal γίνονται και λάθη.ειλικρινά τώρα συνηδητοποίησα που το ανακοίνωσα...sorry!!!!!
    αν μπορεί κάποιοσ να το μεταφέρει θα με βοηθούσε να νιώσω λιγότερο χαζή...ευχαριστώ
    μη ψαρώνεις. Ασε και τον Περικλή να κάνεις καμιά δουλειά εδώ μέσα...

  6. #6
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Θέση
    xania, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    211
    μου φαίνετε ότι είναι σαν το στρατό ...όσο πιο πολλά αστέρια έχει τόσο πιο ψαρωτικός είναι...τέσσερα αστέρια έχει ο πρικλής...κι εγώ ως σωστός νέος.......υποκλίνομαι...



    oso skotadi i zoi moy rixnei toso fos ego tha rixno sto skotadi tis

  7. #7
    Μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Sep 2007
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    33
    Ενώ αν ήσουν φοροτεχνικός το πολύ πολύ με ένα λαθάκι να κλείναν φυλακή τον πελάτη σου.... Σιγά το πράγμα!!! Ακου εκει δεν ανοιγει η πορτα του μπανιου...

    Πολύ απότομος είσαι CONSTANTINOS. Δεν εκανε και κανενα έγκλημα. Ενα λαθος post-αρισμα ήταν...

  8. #8
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jun 2008
    Θέση
    Glyfada, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    3,101
    Κωνσταντίνα συγχαρητήρια! Έχεις χιούμορ και πνεύμα και αν διαβάσει κάποιος τα παραπάνω posts (αλλά και τα άλλα) σου απονέμει το βραβείο της σωστότερης αντιμετώπισης του «ισχυρού» φύλου σε όλα τα γραφόμενα. Είναι αρχή ακόμα. Αν καταφέρεις και μας υπομείνεις για λίγες μόνο ημέρες ακόμα, κι εσύ θα γίνεις μέλος άξιο του forum αυτού κι εμείς θα έχουμε την απαραίτητη δροσιά μιας γυναίκας μέσα στο αντροκρατούμενο αυτό forum.
    Λίγες μέρες υπομονή και κοντά σου το μεγάλο σου όπλο. Το χιούμορ που όντως διαθέτεις.


    Στίγμα Μαστροκαπετάνιου

  9. #9
    Εξέχον μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jul 2007
    Θέση
    Athens
    Ιδιότητα:
    Αγνωστη
    Απαντήσεις
    4,177
    quote:Originally posted by konsantina

    ασχολούμαι με τα διακοσμητικά σώματα θέρμανσης εδώ και λίγο καιρό και έχω βρει κάποιες γαλικές, ιταλικές και γερμανικές εταιρίες αρκετά ακριβές. υπάρχουν όμως και κάποια διακοσμητικά σώματα θέρμανσης από τουρκία τα οποία είναι πολύ πιο φθηνά...μπορώ να τα εμπιστευτώ? και τιν πρέπει να κοιτάξω για να εξακριβώσω ποιότητα και απόδοση?

    oso skotadi i zoi moy rixnei toso fos ego tha rixno sto skotadi tis
    Γειά σου Κωνσταντίνα και από μένα...
    Εχεις το όνομα της 10 μηνών κόρης μου.
    Σχετικά με το ερώτημά σου νομίζω ταυτίζομαι απόλυτα σε αυτά που σου είπε ο nyannaco και αυτή είναι η αλήθεια...
    Δυστυχώς θα πρέπει να τονιστεί ότι τα διακοσμιτηκά σώματα λές και είναι χρυσάφι οι τιμές τους είναι απαγορευτικές.


    www.udravlikos.gr

  10. #10
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2008
    Θέση
    xania, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    211

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    θέλω να πω στο κωνσταντίνο ότι η απάντηση του ήταν κάτι παραπάνω από έξυπνη αν και διαφωνώ με τα περισσότερα αλλά δεν είναι το θέμ α μας αυτό. μην ανυσηχείς κατάλαβα το χιουμοριστικό σου ύφοσ ακόμα και αν δεν εβαζες τα smilies αλλά μερικά χαμόγελα δεν κρύβουν μια μικρή έιρωνία που με το 2% του μυαλού μου που αφιέρωσα την εξέλαβα. και επειδή όπως είπε και ο καπετάνιος είναι ένας ανδροκρατούμενος χώρος ο χώρος των μηχανικών έχω τις δικές μου άμυνες (κακο μεν αναγκαίο δε) παρόλα αυτά χαιρομαι πάρα πολύ που πραγματικά που συμμετέχω σε ένα forum με τόσο αξιόλογους ανθρώπους που είμαι σίγουρη ότι δεν είναι αλάνθαστοι και αναμφισβήτητα είναι πολύ έξυπνοι για να το διεκδικούν.

    ΄καπετάνιε μου ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.....είναι σημαντικό για μένα να έχω τουλάχιστον την εκτίμηση σου από αυτό το πολύ μικρό αποτύπωμά μου σε αυτό το forum..θα ήθελα και τη γνώμη σου πάντως για τα διακοσμητικά σώματα θέρμανσης.....


    oso skotadi i zoi moy rixnei toso fos ego tha rixno sto skotadi tis

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Ανοικτό
  • HTML code is Ανοικτό