Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 5 από 5

Θέμα: μονωση με πετροβαμβακα και γυψοσανιδα

  1. #1

    μονωση με πετροβαμβακα και γυψοσανιδα


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    για εσωτερικο τοιχο υπνοδωματειου τι γνωμη εχετε να γινει μονωση με πετροβαμβακα και αφυγρη γυψοσανιδα?
    εινια υγειηνο υλικο ο πετροβαμβακαs?

  2. #2
    kalhspera einai poly kali monosi apla na proseksis ta kila toy petrobambaka (oso perissotera toso pio kali monosi) kai na stokaristi sfragisti kala
    protimotero einai o oriktobambakas mias kai exei kalitero L (deikths monoshs) kai einai pio ygieinos

  3. #3
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2012
    Θέση
    Athens, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    28
    Στο Ολυμπιακό χωριό Γιώργο όλοι οι εσωτερικοί τοίχοι είχαν μόνωση με πετροβάμβακα και 2πλη γυψοσανίδα.
    (Εγώ δούλευα σαν υδραυλικός εκεί τότε και έβλεπα τα συνεργεία.)

    Τώρα θα μου πεις και με το δίκιο σου γιατί κάτι που έγινε εκεί να στο βάζω ότι είναι και καλό?

    Και σου απαντώ ότι οι προδιαγραφές για τα υλικά κατασκευής εκεί (για τα εσωτερικά υλικά)και όχι τα αναλώσιμα ήταν πολύ υψηλές.

    Να φανταστείς στα υδραυλικά χρησιμοποιούσαμε υλικά και τεχνικές που τώρα γίνονται γνωστές σε πολλούς υδραυλικούς....


    Δεν ξέρω αν σε βοηθάει σε κάτι αυτός ο συνδυασμός σκέψης μου.
    Πιστεύω να βοήθησα.



    BE SAFE AND STAY COOL!!!

  4. #4
    Χαιρετω τη παρεα και παλι. Διαβασα τις ενοτητες στο φορουμ σχετικα με Α/Θ, ενδοδαπεδια θερμανση και σωματα και ο συνδετικος κρικος ειναι η μονωση. Προσφατα εγκατεστησα ηλιακο θερμοσιφωνα σε διαμερισμα πολυκατοικιας στην Αθηνα κατασκευης 1981 και σκεφτομαι να προχωρησω σε ενεργειακη αναβαθμιση με τοποθετηση πετροβαμβακα στους εξωτερικους τοιχους. Τι γινεται στη περιπτωση που υπαρχουν και συρομενες μπαλκονοπορτες (κουφωματα αλουμινιου) μεσα απο τον τοιχο; Επηρεαζεται η τοποθετηση πετροβαμβακα και ποσο παχος πρεπει να εχει;

  5. #5
    Συντονιστής
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2011
    Θέση
    kerkyra, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    339

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    Αν τα κουφώματα είναι χωνευτά, δεν επηρεάζει κάτι. περισσότερες λεπτομέρειες θα σου πει το συνεργείο της θερμομόνωσης.

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Κλειστό