Εμφάνιση αποτελεσμάτων 1 μέχρι 3 από 3

Θέμα: ΨΥΓΕΙΟ ΑΕΡΙΟΥ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Feb 2006
    Θέση
    ATHENS, , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    16

    ΨΥΓΕΙΟ ΑΕΡΙΟΥ


    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΤΥΧΑΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΜΗΧ/ΚΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ....
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΨΥΓΕΙΑ ΑΕΡΙΟΥ.ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΠ'ΟΣΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....ΕΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΛΕΤΗ ΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΩΣ ΠΡΟΒΛΕΨΗ ΨΥΓΕΙΟΥ?

  2. #2
    Super Moderator
    Ημερομηνία εγγραφής
    Nov 2003
    Θέση
    Αθήνα
    Ιδιότητα:
    Μηχανολόγος Μηχανικός
    Απαντήσεις
    328
    Καλέ μου φίλε πρώτα δύο συμβουλές..
    1ον. Γράφουμε με πεζούς χαρακτήρες γιατί αλλιώς είναι σαν να φωνάζουμε (δικαιολογείσαι σαν νέο μέλος )
    2ον. Όυτως ή άλλως όταν εκπονούμε μελέτες αερίου θα πρέπει να έχουμε υπόψη τυχόν μελλοντικές επεκτάσεις του δικτύου είτε για πρόσθεση επιπλέον συσκευών (π.χ. ψυγείο) είτε συσκευών μεγαλύτερης ισχύος (π.χ. μεγαλύτερος λέβητας). Για αυτό τον λόγο να προσέχεις την επιτρεπόμενη ταχύτητα που δίνεις κατά την επίλυση (βάσει ΦΕΚ είναι 6m/sec αλλά θα σου πρότεινα να μην ξεπερνάς τα 3 - 4 m/sec) και οι μέγιστες πτώσεις πίεσης να μην είναι οριακές. Φαντάσου ότι στην κατασκευή σίγουρα θα προστεθούν επιπλέον τοπικές αντιστάσεις (γωνιές, συστολές κ.λ.π.) λόγω μικρο-μετατροπών που παρεκκλίνουν από την μελέτη (περάσματα κάτω από δοκούς, "δαγκώματα" σε κολώνες κ.λ.π), που θα αυξήσουν και την ταχύτητα και τις πτώσεις πίεσης.
    Τώρα όσον αφορά τα ψυγεία αερίου δυστυχώς κι εγώ δεν έχω πληροφορίες πάντως να είσαι σίγουρος πως κάποιος συνάδελφος σίγουρα θα σε καλύψει με κάποιο άλλο reply..
    Τι να λέει..

  3. #3
    Επίλεκτο μέλος
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2005
    Θέση
    , , Greece.
    Ιδιότητα:
    Απαντήσεις
    121

    Ηλεκτρονικό κατάστημα ειδών θέρμανσης και κλιματισμού

    mc99082 ε?
    Εγώ ήμουνα mc93109!

Δικαιώματα απάντησης

  • You may not post new threads
  • ΔΕΝ έχετε το δικαίωμα απάντησης
  • You may not post attachments
  • ΔΕΝ μπορείτε να επεξεργαστειτε τις απαντησεις σας
  •  
  • BB code is Ανοικτό
  • Smilies are Ανοικτό
  • [IMG] code is Ανοικτό
  • [VIDEO] code is Κλειστό
  • HTML code is Ανοικτό